Çocuklar İçin Yüzme

Birebir Yüzme Dersi
14 Aralık 2019
Özel Yüzme Dersi
14 Aralık 2019

Çocuklar için yüzme, çocukların bedensel gelişimleri kadar zihinsel gelişiminde de önemli rol oynar. Düzenli spor yapan çocuklarda öğrenme kapasitesi ve kendine olan güven duygusunun arttığını belirten uzmanlar, yüzmenin çocuklar için en iyi spor olabileceğini söylüyor.  Çünkü yüzme tüm vücudu kullanmayı gerektirdiğinden kas gücü ve esnekliği aynı anda kazandıran spor dallarından biridir. Doğduğu andan itibaren insanlar her yaşında yüzmeyi öğrenebilselerde ideal yaş aralığı 4-8 olarak gösteriliyor.

Çocuklar İçin Yüzme Neden Önemli?

– Çocukların kas ve kemik gelişimini hızlandırır

Yüzme sırasında tüm vücut aynı anda çalışır. Bunun sonucunda her bir kas aynı oranda gelişiyor ve güçleniyor. Yüzmeyle erken tanışan çocuklarda kas ve kemik gelişiminin daha hızlı olmasından dolayı vücut orantılı bir şekilde gelişir ve çocukların boyları yaşıtlarına göre daha hızlı uzar.

– Zihni dinç tutar

Yüzmenin psikolojik olarak rahatlatan etkisi çocukların derslerinde ve günlük hayatlarında zihinlerini dinç tutmasını sağlıyor. Yüzme sonrasında artan serotonin (mutluluk hormonu) çocukların kendilerini daha iyi hissetmesine yardımcı oluyor.

-Bağımsızlığı ve özgüveni geliştirir

Yüzme sırasında çocuk, bedenine hakim olur ve kendini yönlendirmeyi öğrenir. Bu da çocuklarda bağımsızlık ve özgüven duygusunun gelişimini sağlar.

-Obeziteyi önler

Çocuğun hareket etmesini sağlayan yüzme, kilo vermeye yardımcı oluyor.

-Kalp rahatsızlıklarından koruyor

Kalp kasının gelişiminde rol oynayan yüzme, kalp rahatsızlıklarının önüne geçiyor.

Çocuklar İçin Yüzme Kursu

Yüzme eğitimlerimiz yaz yüzme ve kış yüzme olarak planlanmaktadır. Yüzme okulu yaş aralığımız 4-12 yaş arası çocukları kapsıyor. Kontenjanın dolması halinde 13-18 yaş arası gençlerimize de yüzme eğitimi verilmektedir. Kursa katılan sporcular yaş ve yüzme seviyesine göre gruplara ayrılır.

Programlarımız

Yaz Okulu

Eğitim-öğretim yılı tamamlandıktan sonra kulüp tarafından belirlenen bir tarihte başlar.

Ders saatleri hafta içi ve hafta sonu olarak planlanır.

Kış Okulu

Eğitim-öğretim yılı başladıktan sonra planlanır.

Hafta içi ve hafta sonu olarak planlanmıştır.

Dersler, eğitim öğretim saatlerine göre düzenlenir.

Gerekli Malzemeler

– Mayo (Erkekler şort kullanabilir)

– Bone

– Yüzücü gözlüğü (İsteğe bağlı)

– Havlu veya bornoz

– Terlik (Dışarıda kullanılmamış)

Çocuklar için yüzme, fiziksel olduğu kadar zihinsel olarak da yarar sağlıyor. Çocuklar eğlenirken öğrenebilsin diye uzman eğitimcilerimiz ile birlikte çocuklara eğlenceli ve başarı hissiyle donatılmış bir ortam sağlıyoruz. Kocaeli yüzme kursu olarak İzmit’in merkezi noktalarında hizmet veriyoruz. Böylelikle kolay ulaşım yüzme kursunun keyfini size sunuyoruz.

Comments are closed.